czwartek, 12 września 2013

Recenzja zestawu # 3 (RWD-17 W Choroszy Modelbud 1/72)RWD-17 W Choroszy Modelbud 1/72

Przedstawiam recenzję bliźniaczego zestawu do wcześniej opisywanego modelu RWD-17 firmy Choroszy Modelbud. RWD-17 W to pływakowa wersja wspomnianego samolotu, wyposażona w silnik gwiazdowy Bramo Sh-14 a o mocy 160 KM.

Tak jak w przypadku poprzednika jest to jedyny na rynku model tego samolotu, za co z pewnością należy się duży plus producentowi.O modelu

Model nosi numer katalogowy A204 i podobnie jak zestaw A203 powstał w 2010 roku. Jakość odlewów jest lepsza od poprzednio prezentowanego modelu. Detale wyglądają nieźle, choć niezbędne będzie poświęcenie im trochę czasu. Elementy różniące oba zestawy, a więc kadłub, osłona silnika, silnik i całe podłodzie, zostały wykonane na zadawalającym poziomie. Model RWD-17 W składa się ze 121 części, czyli blisko z 50 elementów więcej aniżeli RWD-17. Producent umożliwia wykonanie modelu również na podwoziu kołowym (samolot był przystosowany do sprawnej zmiany podwozia w razie potrzeby). Kalkomania jest identyczna dla obu zestawów. Pływakowa wersja RWD-17 z pewnością będzie atrakcyjnym modelem w kolekcji. „Ekstrawaganckie” czerwono-srebrne malowanie przykuwa uwagę i przełamuje monotonię zbioru. Tym bardziej jeśli obok postawimy bliźniaczy model w wersji kołowej.

Ocena

Plusy:
– lepsza jakość odlewów elementów płatowca;
– możliwość wykonania wersji kołowej i pływakowej;
– duży arkusz kalkomanii;
– stworzenie możliwości sklejenia modelu RWD-17 W w skali 1/72 (jedyny zestaw na rynku).

Minusy:
– brak blaszki fototrawionej;
– ubogo wyposażona kabina.


Firmie Choroszy Modelbud dziękuję za udostępnienie modelu do recenzji!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz