środa, 25 marca 2015

Yahu Models
Mam przyjemność zaprezentować kolejną rodzimą firmę, która wkroczyła na rynek modelarski i mimo dużej konkurencji znajduje sobie w nim miejsce. Mowa o firmie Yahu Models, o której mogliście już słyszeć, bo produkty firmy zyskują coraz większą popularność nie tylko w Polsce, ale także za granicą.


Yahu Models zajmuje się przede wszystkim produkcją fototrawionych tablic przyrządów do modeli samolotów w różnych skalach. Jest to główny temat działalności firmy, ale nie jedyny – w ofercie znajdziecie także proste zestawy waloryzacyjne zawierające drobne elementy wyposażenia kokpitu, pasy pilotów czy maski do malowania kół.


Ideą twórców z Yahu Models jest to, aby fototrawione tablice mogły być z łatwością stosowane przez niedoświadczonych modelarzy. Elementy nie wymagają klejenia i malowania. Modelarze o krótkim stażu, którzy chcieliby w jakiś sposób zwaloryzować swój model, mogą śmiało sięgać po produkty Yahu Models. Bardziej doświadczeni koledzy także znajdą coś dla siebie np. w przypadku prac od podstaw, gdy niezbędne jest odtworzenie tablicy przyrządów, co – jak wiadomo – jest dość wymagającym zadaniem.Yahu Models oferuje obecnie ponad 50 pozycji, ale w najbliższej przyszłości można się spodziewać dużego rozrostu oferty. Obecnie w katalogu produktów dominuje skala 1/72, ale stale rozwijają się także zestawy w pozostałych popularnych skalach: 1/48 oraz 1/32.
Zapraszam do zapoznania się z ofertą Yahu Models na stronie producenta:

2 komentarze:

  1. Czy ten Caudron się buduje? Moża go gdzieś obejrzeć?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Caudron niestety jeszcze nie powstaje. Połówki zostały wycięte tylko na potrzeby prezentacji tablicy. Ale na pewno kiedyś przyjdzie pora i na niego :)

      Usuń