poniedziałek, 15 lipca 2013

Zdjęcia archiwalne # 9 (Spadochrony Grudziądz) UZUPEŁNIENIE 03.12.2013

Zdjęcia archiwalne # 9Kontynuując serię (zdjęcia archiwalne # 7 i zdjęcia archiwalne # 8) związaną ze szkoleniem spadochronowym w Grudziądzu, zamieszczam kolejne zdjęcie związane z tym tematem. Na fotografii uwieczniono rząd ułożonych spadochronów (spadochron piersiowy + spadochron plecowy). W rzędzie znajduje się 15 takich zestawów. W tle widoczne są dwa samoloty PZL P.7a.

Za mężczyzną na pierwszym planie, widać w trawie czapkę z daszkiem. Zza środkowego mężczyzny z pozostałej trójki wystaje skrzydło i goleń podwozia kolejnego myśliwca.

Oryginalny wymiar zdjęcia to: szerokość 7,9 cm × wysokość 5,3 cm

UZUPEŁNIENIE 03.12.2013

Jakiś czas temu otrzymałem informację na temat jednego z mężczyzn widocznych na tym zdjęciu. Jak się okazuje jednym z nich jest sam Tadeusz Góra! Postać doskonale znana wszystkim miłośnikom polskich skrzydeł. Informację potwierdziła córka lotnika Pani Iwona Góra, która stwierdziła na 99,9%, że na fotografii uwieczniono m.in. Jej ojca. Za identyfikację i kontakt z Panią Iwoną dziękuję Johanowi Gredowi, który skomunikował się z Modelami z Szachownicą poprzez nasz profil facebookowy.

2 komentarze:

  1. No proszę, aż miło. Fajnie, że się tym zajmujesz. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń